Jak wybrać szkołę językową?

Każdego roku hasła szkoła językowa, szkoły językowe, angielski , hiszpański, niemiecki itp. wpisywane są do wyszukiwarek internetowych dziesiątki tysięcy razy.

 

Najczęściej wybierane kursy językowe to te z języka angielskiego. Dużym zainteresowaniem cieszą się również kursy języka hiszpańskiego oraz kursy języka niemieckiego i francuskiego. Nieco mniejszym kursy języka włoskiego i kursy języka rosyjskiego.

 

Można więc powiedzieć, że kursy językowe to usługa bardzo obecnie pożądana. Szkoła językowa, szkole językowej jednak nierówna. Tak jest w każdej branży. Jak zatem wybrać tę, która właściwie nauczy nas języka obcego?

 

W Open School opracowaliśmy krótki poradnik, w którym wskazujemy jak wybrać szkołę językową. Przeczytajcie kilka, mamy nadzieję przydatnych wskazówek.

 

I po pierwsze - upewnij się, że będą uczyć Cię wykwalifikowani lektorzy. W sekretariacie szkoły językowej możesz sprawdzić ich kwalifikacje. Dobre szkoły językowe, jak np. Akademia Open School zamieszczają opisy doświadczenia lektorów na swojej stronie internetowej.

 

II po drugie - upewnij się, że będziesz mieć kontakt z native speakers, czyli wykładowcami zza granicy. Kto lepiej doszlifuje Twój akcent jak nie native speakers z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii czy Francji?  

 

III po trzecie - pamiętaj, że dobre szkoły językowe oferują bezpłatne, dodatkowe konwersacje z native speakers. Nie dopłacasz do kursu i doskonalisz na nich swoje umiejętności porozumiewania się w języku obcym. Przyjemne z pożytecznym;)

 

IV po czwarte - dobra szkoła językowa zaoferuje Ci kurs nauki w Internecie i to w cenie kursu lub tylko za niewielką dopłatą. W ten sposób oprócz zajęć w szkole możesz ćwiczyć język
w szkolnej pracowni internetowej lub w domu. Efekty przyjdą szybciej.

 

V po piąte - w dobrej szkole językowej uczęszczasz na zajęcia przynajmniej raz w tygodniu. Lekcje przed komputerem to dodatek. Nic nie zastąpi kontaktu z lektorem oraz dodatkowych, bezpłatnych spotkań z lektorami zagranicznymi.

 

VI po szóste płatności. Przejrzyste cenniki i możliwość rozłożenia czesnego na miesięczne raty to podstawa. Uważaj przy tym na najtańsze kursy na rynku. Pamiętaj, że dobry lektor - gwarant Twojego sukcesu językowego - za swą wiedzę otrzymuje duże wynagrodzenie. Najtańsze kursy to słaba kadra lektorska i strata Twoich pieniędzy.

 

VII po siódme - dobra szkoła zagwarantuje Ci na piśmie, że zdasz egzaminy do których się w niej przygotowujesz, a jeśli nie odniesiesz sukcesu - zwróci Ci pieniądze.

 

VIII po ósme - w dobrej szkole językowej możesz uczyć się języka różnymi metodami, tak, żeby dobrać metodę do swoich predyspozycji bez konieczności zmiany szkoły na przykład w połowie roku. Dla przykładu w Open School ucząc się języka angielskiego możesz wybrać metodę komunikatywną lub metodę DIRECT opartą niemal wyłącznie na konwersacjach.

 

IX po dziewiąte - kończąc kurs w dobrej szkole językowej otrzymujesz certyfikat europejski. To dokument rozpoznawany w całej Unii Europejskiej, zgodny z wytycznymi Rady Europy, który świadczy o Twojej znajomości języka obcego. Może na przykład ułatwić znalezienie pracy za granicą.


Łatwe? Wybieraj;) Zapraszamy!


Pozdrawiamy
Zespół Open School

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Newsletter Akademii to informacje dotyczące aktualnych promocji, ciekawostek ze świata języków i... przynależność do elitarnego klubu ludzi dobrze poinformowanych Open School.