Jak wybrać szkołę językową?

Każdego roku hasła szkoła językowa, szkoły językowe, angielski , hiszpański, niemiecki itp. wpisywane są do wyszukiwarek internetowych dziesiątki tysięcy razy.

 

Najczęściej wybierane kursy językowe to te z języka angielskiego. Dużym zainteresowaniem cieszą się również kursy języka hiszpańskiego oraz kursy języka niemieckiego i francuskiego. Nieco mniejszym kursy języka włoskiego i kursy języka rosyjskiego.

 

Można więc powiedzieć, że kursy językowe to usługa bardzo obecnie pożądana. Szkoła językowa, szkole językowej jednak nierówna. Tak jest w każdej branży. Jak zatem wybrać tę, która właściwie nauczy nas języka obcego?

 

W Open School opracowaliśmy krótki poradnik, w którym wskazujemy jak wybrać szkołę językową. Przeczytajcie kilka, mamy nadzieję przydatnych wskazówek.

 

I po pierwsze - upewnij się, że będą uczyć Cię wykwalifikowani lektorzy. W sekretariacie szkoły językowej możesz sprawdzić ich kwalifikacje. Dobre szkoły językowe, jak np. Akademia Open School zamieszczają opisy doświadczenia lektorów na swojej stronie internetowej.

 

II po drugie - upewnij się, że będziesz mieć kontakt z native speakers, czyli wykładowcami zza granicy. Kto lepiej doszlifuje Twój akcent jak nie native speakers z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii czy Francji?  

 

III po trzecie - pamiętaj, że dobre szkoły językowe oferują bezpłatne, dodatkowe konwersacje z native speakers. Nie dopłacasz do kursu i doskonalisz na nich swoje umiejętności porozumiewania się w języku obcym. Przyjemne z pożytecznym;)

 

IV po czwarte - dobra szkoła językowa zaoferuje Ci kurs nauki w Internecie i to w cenie kursu lub tylko za niewielką dopłatą. W ten sposób oprócz zajęć w szkole możesz ćwiczyć język
w szkolnej pracowni internetowej lub w domu. Efekty przyjdą szybciej.

 

V po piąte - w dobrej szkole językowej uczęszczasz na zajęcia przynajmniej raz w tygodniu. Lekcje przed komputerem to dodatek. Nic nie zastąpi kontaktu z lektorem oraz dodatkowych, bezpłatnych spotkań z lektorami zagranicznymi.

 

VI po szóste płatności. Przejrzyste cenniki i możliwość rozłożenia czesnego na miesięczne raty to podstawa. Uważaj przy tym na najtańsze kursy na rynku. Pamiętaj, że dobry lektor - gwarant Twojego sukcesu językowego - za swą wiedzę otrzymuje duże wynagrodzenie. Najtańsze kursy to słaba kadra lektorska i strata Twoich pieniędzy.

 

VII po siódme - dobra szkoła zagwarantuje Ci na piśmie, że zdasz egzaminy do których się w niej przygotowujesz, a jeśli nie odniesiesz sukcesu - zwróci Ci pieniądze.

 

VIII po ósme - w dobrej szkole językowej możesz uczyć się języka różnymi metodami, tak, żeby dobrać metodę do swoich predyspozycji bez konieczności zmiany szkoły na przykład w połowie roku. Dla przykładu w Open School ucząc się języka angielskiego możesz wybrać metodę komunikatywną lub metodę DIRECT opartą niemal wyłącznie na konwersacjach.

 

IX po dziewiąte - kończąc kurs w dobrej szkole językowej otrzymujesz certyfikat europejski. To dokument rozpoznawany w całej Unii Europejskiej, zgodny z wytycznymi Rady Europy, który świadczy o Twojej znajomości języka obcego. Może na przykład ułatwić znalezienie pracy za granicą.


Łatwe? Wybieraj;) Zapraszamy!


Pozdrawiamy
Zespół Open School

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Newsletter Akademii to informacje dotyczące aktualnych promocji, ciekawostek ze świata języków i... przynależność do elitarnego klubu ludzi dobrze poinformowanych Open School.

Ta strona korzysta z ciasteczek (eng. cookies), aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

AKCEPTUJĘ