Maluchy 3-6

Dlaczego warto?

Ponieważ rozpoczęta odpowiednio wcześnie nauka języka obcego to jedyny sposób na jego perfekcyjne opanowanie przez nasze dzieci.

 

Badania wykazują, że jedynie dobre podstawy językowe i umysł "otwarty" na języki obce za młodu umożliwiają w przyszłości dobre poznanie więcej niż jednego języka obcego co staje się niezbędne w dobie studiów i stypendiów zagranicznych oraz pracy w międzynarodowych przedsiębiorstwach w przyszłości.

 

Na początek język angielski 

W Open School stworzyliśmy specjalną akademię dla najmłodszych - Open Kids, gdzie skutecznie uczymy maluchy w wieku 3-6 lat języka angielskiego. Dlaczego właśnie tego języka? Ponieważ to najpopularniejszy język międzynarodowy, otwiera drogę na studia za granicą i pracę w międzynarodowym środowisku.

 

Nie tylko naszym zdaniem 

O słuszności rozpoczęcia przez dzieci nauki języka angielskiego, jako pierwszego języka obcego może świadczyć również ogólnopolska akcja Dziennika Polska, Europa, Świat (obecnie Dziennik Gazeta Prawna) przeprowadzona w 2008 roku.

 

Dziennikarze gazety apelowali do Ministerstwa Edukacji o potraktowanie języka angielskiego jako wiodącego wśród języków obcych nauczanych w polskich szkołach. Do apelu przyłączyło się wiele osób publicznych. W odpowiedzi na akcję Program 2 Telewizji Polskiej po raz pierwszy w historii podjął próbę nadawania filmów bez dubbingu.

Rodzaje kursów

W Open Kids dostosowaliśmy poziomy i przebieg kursów do wieku dzieci. Wszystko to pod okiem doświadczonych wykładowców i z wykorzystaniem narzędzi przygotowanych przez metodyków Uniwersytetu Cambridge.

 

Rodzaje kursów

Open Kids to 4 poziomy zaawansowania i 4 rodzaje kursów dla najmłodszych. Kursy zostały precyzyjnie dostosowane do wieku dzieci.

 

Zajęcia w Open Kids trwają od 30 minut w grupach dzieci w wieku 3 i 4 letnich do 45 minut w grupach dzieci 5 i 6-letnich.

 

Lekcje w Open Kids odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu.  

 

Grupy dzieci nie mogą liczyć więcej niż 8 osób i mniej niż 4 osoby. Optymalna liczba dzieci na zajęciach to 6 osób.

 

Nauczyciele i materiały dydaktyczne 

Każdy z kursów bazuje na podręcznikach wydawnictwa Uniwersytetu Cambridge, partnera merytorycznego Open Kids. Dzięki tej współpracy dzieci uczące się w Open Kids korzystają z jednych z najlepszych, dostępnych materiałów dydaktycznych.

 

Wszystko to pod okiem doświadczonych, przygotowanych do pracy z najmłodszymi, wykładowców Open Kids.

 

Czesne 

Opłaty za naukę można uiścić jednorazowo lub rozłożyć na równe, nie obciążające zbytnio raty. Sprawdź cenę.

 

 

 

Metodyka

Wczesna nauka języka obcego zwiększa szanse dziecka na jego perfekcyjne opanowanie i rozwija zdolności intelektualne dziecka. Badania psychologiczne wykazują, że wiek przedszkolny to najlepszy okres na zafascynowanie dzieci językami. W jaki sposób to osiągnąć?

 

Nasze techniki nauczania polegają na połączeniu produkcji językowej z czynnościami motorycznymi.

 

Do pracy z maluchami nasi lektorzy wykorzystują m. in.:

  • piosenki
  • historyjki
  • zabawy ruchowe
  • pacynki
  • naklejki
  • zabawy plastyczne

 

Poprzez zabawy słowno-ruchowe dzieci są zachęcane do nawiązywania komunikacji werbalnej w nowym języku, uczą się aktywnie, z wykorzystaniem wszystkich zmysłów. Zajęcia od początku prowadzone są w języku angielskim, żeby pozwolić dziecku na "osłuchanie się" z językiem i "zanurzenie" w nowym systemie językowym.

 

Najczęstsze pytania

Po co uczyć tak wcześnie?

Mózg dziecka w pierwszych latach życia działa jak gąbka - w tym okresie mały człowiek uczy się najwięcej oraz najefektywniej. W bardzo krótkim czasie - proces ten trwa około 3 lat - w języku ojczystym małe dzieci dokonują postępu od wypowiedzenia pierwszego słowa w wieku ok. 12 miesięcy do płynnej, poprawnej gramatycznie mowy. Analogicznie może przebiegać przyswajanie języka obcego, jeżeli tylko damy dziecku szansę zetknięcia się z drugim językiem. Zanim jeszcze narodzi się poczucie wstydu i oporów przed robieniem czegoś, co nowe, obce. Warto więc wykorzystać ten czas na rozpoczęcie nauki języka obcego.

 

Jak szybko zobaczę efekty?

Pierwsze słowa dziecko pozna na pierwszych zajęciach. W ciągu roku będzie to kilkaset słów. Najważniejsze jednak jest to, że dzieci będą osłuchane z językiem obcym, przez co lepiej go będą rozumieć i naturalniej przyswajać. Najmłodsi studenci Open Kids będą uczyli się mówić, nieco starsi - mówić, czytać i pisać w języku obcym.

 

Czy zajęcia trwające 30-45 minut raz w tygodniu są wystarczające?

Państwa dziecko spotka się ze swoim lektorem raz w tygodniu na zajęciach 30-45 minut (zależnie od wieku). Nie znaczy to jednak, że nie będzie poznawało języka poza zajęciami. Służą temu specjalne materiały audio, które rodzice będą puszczać swoim dzieciom poza zajęciami. Na tym etapie to wystarczy.

 

Czy muszę brać udział w zajęciach swojego dziecka?

To zależy od jego wieku. Najmłodsze dzieci czują się bezpiecznie w obecności rodziców, a kiedy znajdą się w komfortowych warunkach po prostu szybciej się uczą. W przypadku dzieci w wieku 5-6 lat lektor prowadzi zajęcia bez obecności rodziców.

 

O co chodzi z patronatem wydawnictwa Uniwersytetu Cambridge?

Wydawnictwo Uniwersytetu Cambridge jest najstarszym wydawnictwem na świecie. Metodycy brytyjscy pracują od wielu lat nad ulepszaniem metod i materiałów do nauki języka angielskiego.

Opracowują jedne z najlepszych materiałów do nauczania dzieci, młodzieży i dorosłych. W Open Kids w całej Polsce ściśle współpracujemy z Cambridge University Press tak, aby jak najwięcej korzystać z doświadczeń tej instytucji. Sieć akademii językowych Open School, do której należy Open Kids, została objęta patronatem merytorycznym Cambridge University Press.

 

Co dalej z edukacją językową mojego dziecka?

Kiedy dziecko skończy 6 lat płynnie przejdzie do Akademii Językowej Open School, do której należy Open Kids. W Open School - ogólnopolskiej szkole językowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych będzie mogło kontynuować naukę języka angielskiego oraz rozpocząć naukę kolejnych języków obcych. W przyszłości Państwa dziecko pod okiem naszych pedagogów będzie mogło przygotować się do językowych egzaminów gimnazjalnych, matury lub uzyskania międzynarodowych certyfikatów znajomości języków obcych.

 

Jak mogę zapisać dziecko do Open Kids?

Wystarczy zadzwonić i przyjść z dzieckiem do Open Kids.

 

Czy będę mieć kontakt z lektorem uczącym moje dziecko?

Tak, zawsze przed lub po zajęciach. Dodatkowo przed rozpoczęciem zajęć organizowane jest spotkanie dla rodziców, na którym omawiane są szczegóły dotyczące edukacji Państwa pociech. Zawsze też możecie się Państwo umówić na spotkanie z metodykiem szkolnym, aby porozmawiać o postępach i rozwoju Państwa dziecka.

 

Czy będę mieć możliwość rozłożenia czesnego na raty?

Tak, staramy się aby płatności w Open Kids były optymalnie dopasowane do możliwości rodziców. Czesne rozłożymy na dogodne raty. Szczegóły dotyczące płatności za naukę dzieci w Open Kids przedstawimy na spotkaniu w Akademii. Ceny można sprawdzić również online.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Newsletter Akademii to informacje dotyczące aktualnych promocji, ciekawostek ze świata języków i... przynależność do elitarnego klubu ludzi dobrze poinformowanych Open School.

Ta strona korzysta z ciasteczek (eng. cookies), aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

AKCEPTUJĘ